İŞİN ADI

GAUDER – Göçük Altında Kalanlara Ulaşma ve Destek Robotu

 

İŞ AÇIKLAMASI

GAUDER ile depremlerdeki mucize kurtuluşların arttırılması hedeflenmektedir. Deprem ve benzeri afetlerden sonra kullanılacak olup, afetzedelerin yerlerini tespit ederek onlara gerekli tıbbi ve insani gereksinimleri sunacaktır. Proje kapsamında ise afetzedelerin göçük altında dayanma süresini uzatabilecek bir robotun prototipinin üretilmesi hedeflenmektedir. Bu proje ülkemizin deprem sonrası müdahale konusunda daha hazırlıklı olması için geliştirilmektedir.

Bu proje sayesinde daha fazla insanın hayatta kalmasının sağlanması hedeflenmektedir. GAUDER, afetzedeler ve ekipler arasında bir köprü olacaktır. Bu sayede ekipler, önceliklendirme fırsatı bulacak ve doğru noktaya müdahale edebilmek için daha iyi organize olabileceklerdir. Ayrıca en önemli avantajlardan biri ise afetzedeye tıbbi yardımın yanı sıra psikolojik destek de verilebilecektir. Geliştirilecek sistemin bir diğer kritik avantajı ise deprem sonrasında enkaz üzerinde bulunan insan/ekip sayısının azaltılmasıdır.

 

FAALİYET ALANI veya ALANLARI

İlk aşamada, GAUDER’in deprem gibi afetlerlerden sonra enkazlarda, daha sonrasında geliştirilecek diğer modeller ile aşağıdaki alanlarda kullanılması hedeflenmektedir: Maden sektörü, radyasyon ve zehirli gazların bulunduğu ortamlar, savunma sanayi, tamirat ve bakım, kanalizasyon sistem temizliği, yangınlar, arkeoloji çalışmaları. Firmanın Faliyet Alanları ise teknolojik, robotik, elektrik, elektronik vb. bilgi ve ürün üretmek, AR-GE, otomasyon ve kaliteleştirme hizmetleri sunmak, danışmanlık hizmeti vermek.

 

REFERANSLAR/DAĞITIM KANALLARI

Kanallarımızı ise direkt ürün satışı oluşturmaktadır. Prototipin üretilmesi sonrasında seri üretime geçilmeden önce bir dağıtım ağı kurularak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde seri üretilen ürünlerin depolandığı merkezler bulunacaktır. Müşteri potansiyelimizi belediyeler, İçişleri bakanlığı, sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşları oluşturmaktadır. Pazara girişimiz ihale yoluyla gerçekleşecek, ihaleler sonrası ürünün sevkiyatı için yeni dağıtım ağları oluşturulacaktır. Yeni müşteri potansiyellerimiz için web sitesi açılacaktır. Buna ek olarak ikinci yıl itibariyle yurt dışına satış için distribütör arayışına girilecek, birinci yıldan başlayarak yurt dışı satış ağı oluşturulması için çalışmalar sürdürülecektir.

 

EKİP ÜYELERİ

Ozan Yavuz    /   Linkedin

Volkan Akkoyun     /   Linkedin

Prof. Dr. Mustafa Cemal Çakır   /   Linkedin

Münir Güldiren

 

YATIRIM BİLGİLERİ

Yatırım aldı mı? Hayır

 

TEŞVİK VE DESTEKLER

TUBITAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği

 

FİRMA ÜNVANI

YORUM TECH Teknolojik Ürünler San. ve Tic. A.Ş.