İŞİN ADI

Yeni Nesil Alaşımlarla Manyetik Çekirdek ve Endüktör Üretimi

 

İŞ AÇIKLAMASI

Amorf ve Nanokristal şeritlerin, belirlenen mekanik gerilimlerde, kaset sarma yöntemi kullanılarak manyetik çekirdeklere dönüştürülme prosesi gerçekleştirilmektedir. Manyetik çekirdekler, toroid (halka), oval ve düzlemsel olmak üzere üç farklı geometride üretilmektedir. Ülkemizde genellikle Mangan-Çinko ve Nikel-Çinko Ferrit nüveler yurtdışından ithal edilmekte olup standart özelliklere sahiptirler. Firmamız, manyetik çekirdekleri amorf ve nanokristal şeritlerle, standart teknik özelliklerden daha üstün kabiliyetlerde, daha hafif ve daha az hacimli olarak üretmektedir. Bunun yanı sıra geliştirdiğimiz sarım yöntemi ile halihazırda çok üstün enerji verimliliğine haiz olan çekirdeklerin performansları arttırılmaktadır. Manyetik çekirdekler, 0,02 gram ile 1000 gr aralığında çok farklı boyutlarda ve farklı sektörlerin taleplerine cevap verecek şekilde sipariş usulü ile üretilebilmektedir. Özellikle güç elektroniği ve kullanıcı elektroniği sektörlerinin minyatürize olan elektronik devrelerinde, Ortak Mod Şok bobini, Elektromanyetik Ara yüz filtre elemanı, akım trafosu olarak tercih edilmektedirler. Ayrıca, kesintisiz güç kaynakları, Anahtarlamalı Mod güç kaynakları, solar invertör vb uygulamalarda hem verimliliği hem yüksek frekans çalışma performanslarını arttırmak ve güç yoğunluğunu azaltmak için oldukça etkili bir devre elemanı olarak üretilmektedir.

 

FAALİYET ALANI veya ALANLARI

Güç Elektroniği, Kullanıcı/Ev gereçleri Elektroniği, Savunma Sanayii, Transformatör, Elektrik Motoru, Jeneratör, Otomotiv ve Makine Sanayii

 

REFERANSLAR/DAĞITIM KANALLARI

Firmamız, Güç Elektroniği sektöründe faaliyet gösteren firmaların, güç kartlarında kullandıkları endüktörlerin geliştirilmesi konusunda Ulusal ve Uluslararası firmalara çözüm üretmektedir. Ayrıca Amorf ve Nanokristal şeritlerin yerli üretimi konusunda yerli bir firma ile ürün geliştirme konusunda ortaklık yapmakta ve danışmanlık vermektedir. Savunma Sanayii Başkanlığı Malzeme grubunda, hammaddenin üretilmesi konusunda farklı bir firma ile yaptığımız başvurumuz kabul edilmiştir.

 

EKİP ÜYELERİ

Taylan Güneş  /   Linkedin

 

YATIRIM BİLGİLERİ

Yatırım aldı mı? Hayır

 

TEŞVİK VE DESTEKLER

TUBITAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği

 

FİRMA ÜNVANI

GNS ELEKTROMEKANİK San. ve Tic. A.Ş.