İŞİN ADI

Mid Core türünde mobil oyun

 

İŞ AÇIKLAMASI

2 yıllık çok genç bir oyun türü olan Autochess oyunları kısa sürede çok hızlı bir büyüme göstermişlerdir. Bu kısa sürede Riot ve Valve gibi  birçok büyük oyun şirketi kendi Auto chess oyunlarını rekor sürelerde piyasaya sürmüşlerdir. Ancak türün şans ve maç temeli üzerine kurulu yapısı gereği bu şirketler monetizasyon potansiyellerini gerçekleştirememektedirler. Tarafımızca geliştirilmekte olan “Evil Magic Defence” projesinde bahsedilen oyun türü, “Base Defence” ve “Mid core RPG” oyun türleriyle uygun ve basit bir şekilde harmanlanmış ve monetizasyon sorununun çözülmesine özen gösterilmiştir. Bu süreç sonucunda bahsedilen diğer türlerin de eğlence potansiyelleri maksimize edilerek dünyada olmayan yeni bir oyun türü ortaya konmuştur.

 

FAALİYET ALANI veya ALANLARI

Bahsedilen oyun, Mid core mobil oyun sektöründe faaliyet göstererek başlaması planlanan, ilerleyen süreçte elde edilmiş marka değeri neticesinde diğer platformlarda da yeni oyun tasarımlarıyla büyümesi planlanan bir oyun projesidir.

 

EKİP ÜYELERİ

  1. Erim Çakır – Linkedin
  2. Hamdi Cevahircioğlu – Linkedin
  3. Oğulcan Akıncı – Linkedin

 

YATIRIM BİLGİLERİ

Yatırım aldı mı? Hayır

 

REFERANSLAR/DAĞITIM KANALLARI

Google Game Factory hızlandırma programına başvurulmuş ve 400 proje içerisinden ilk 15 ‘e girerek sektör profesyonellerinden çeşitli eğitimler almaya hak kazanılmıştır. 6 aylık eğitim sonrasında demo day sonrasında yatırımcılarla görüşülmeye başlanmıştır.

 

TEŞVİK VE DESTEKLER

TÜBİTAK 1512 BİGG

 

FİRMA ÜNVANI

Fusion Up Mobil Oyun ve Yazılım Geliştirme San. Tic.  A. Ş.