İŞİN ADI

TESTBONE – Bulut Bilişim Altyapısı Üzerinde Sunucusuz Yük Testi Aracılığıyla Yazılım Kapasite Belirlenmesi ve Graf Analizi ile Ölçeklendirme Planı Oluşturulması

 

İŞ AÇIKLAMASI

Datarobu Ltd. tarafından TÜBİTAK desteği ile geliştirilmekte olan Testbone ürünü, web ve mobil servis üreticilerinin müşterilerinin kaçına aynı anda hizmet verebildiğini ölçer. Sahip olduğu teknolojik altyapısı ile her özellik geliştirmede bunu yapabilir. Yazılım geliştirme süreçlerinde sürekli dağıtım modeline adaptif yapıya sahiptir. Sunucusuz mimaride çalışmaktadır.

 

FAALİYET ALANI veya ALANLAR

Datarobu, bulut bilişim, sunucusuz mimari, mikroservis dönüşümleri, veri analitiği ve veri yönetimi bilgi ve becerilerini paketleştirerek çeşitli konulara uygulama amacı taşımaktadır. Bilinen büyük altyapılarda (AWS, Azure vs.) mimari danışmanlık, devops hizmeti sunulmaktadır. Varolan yazılımların bulut bilişim sağlayıcılarına aktarılmasında süreç yönetilmekte, eğitim verilmektedir. Avrupa Birliği Hibe Fonları ve Tübitak çağrıları kapsamında proje yazım çalışmaları ve konsorsiyum faaliyetlerinde bulunulmaktadır.

 

EKİP ÜYELERİ

Kemal Salihçavuşoğlu

https://www.linkedin.com/in/ksalihcavusoglu/

 

YATIRIM BİLGİLERİ

Yatırım aldı mı?        Hayır     

 

REFERANSLAR/DAĞITIM KANALLARI

  • Yazılım geliştiren şirketler,
  • Bankalar,
  • Kamu kuruluşları,
  • Servis sağlayıcılar

 

TEŞVİK VE DESTEKLER

TÜBİTAK 1512 – Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı

 

FSMH

Firmanın patent ve faydalı modelleri bulunmamaktadır.

 

FİRMA ÜNVANI

Datarobu Yazılım Mühendislik Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi