İŞİN ADI

COFVEN – Akıllı Kahve Otomatı

İŞ AÇIKLAMASI

COFVEN kahve tutkunlarına yönelik, dengeli partikül boyutları ile öğütülmüş ve taze öğütülmüş çekirdekler ile demlenmiş lezzetli gurme kahveyi mobil uygulama desteğiyle sunan bir otomattır.

COFVEN ile 3. Nesil kafelerden temin edilebilen nitelikli ve kaliteli kahvenin tüketiciye bir otomat ile sağlanması hedeflenmiştir. Taze kavrulmuş kahve çekirdeklerinin gıdaya uygun nitelikte 6 haznede depolanacağı, cihaz içinde yer alan bıçak sistemleri (burr) ile haznelerde depolanan kahve çekirdeklerinin istenilen boyutta öğütülebileceği, bütün halde bırakılan veya öğütülen kahvenin çeşitli miktar seçenekleri ile, paketlenerek kullanıcıya ulaştırılacağı; taze demlenmiş kahve bölümü ile de haznelerde yer alan kahvelerin pour over yöntemiyle demlenerek tüketicinin kahveyi deneyimlemesini sağlayacak bir cihaz tasarlanmıştır. CoBean A.Ş. firması öncelikle COFVEN projesini başarılı bir şekilde hayata geçirmek ve ticarileştirmek, sonrasında ise kahve sektörüne yönelik yeni projelerle faaliyetlerini sürdürmek için kurulmuştur. Aynı zamanda COFVEN projesinde geliştirilen teknolojilerin diğer gıda otomatlarının modernizasyonunda da kullanılması

 

FAALİYET ALANI veya ALANLARI

Gıdaya yönelik otomasyon makinelerinin (otomat) geliştirilmesi, imalatı ve pazarlaması CoBean A.Ş.’nin ana faaliyet alanıdır. Otomatlar için gereken elektronik, mekanik, yazılım ve tasarım geliştirmeleri firmanın uzmanlık alanlarıdır. Otomatlar haricinde kahve sektörüne yönelik ekipmanların (kahve öğütücü, demleme cihazı vb.) geliştirilmesi ve pazarlaması da firmanın faaliyet alanı içerisindedir. Ekip üyeleri bu projeden önce arkadaşlarıyla birlikte Knob Coffee Grinder projesini hayata geçirmiştir.

 

EKİP ÜYELERİ

Enes Hüseyin Ergün – Proje Yöneticisi Enes Hüseyin Ergün | LinkedIn
Nurullah Özgat – YK Üyesi Nurullah Özgat | LinkedIn

 

YATIRIM BİLGİLERİ

Yatırım aldı mı?      Evet

 

REFERANSLAR/DAĞITIM KANALLARI

Proje Ar-Ge sürecinde, B2B ile firmalara tanıtım ve pazarlaması yapılacak.

 

TEŞVİK VE DESTEKLER

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişimci Desteği

 

FİRMA ÜNVANI

Politron Kimya ve Malzeme Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.