İŞİN ADI

Temassız Parmak İzi Eşleştirme Cihazı

 

İŞ AÇIKLAMASI

Üzerindeki kamerayla parmak izlerini temassız şekilde alan, yapay zekâ kullanarak parmak izlerini bulan ve kayıtlı parmak izi verilerini yapay zekâ ile eşleştiren, giriş/çıkış noktalarını hızlandırıp, güvenli hale getiren yerli ve milli yazılıma sahip sistemdir.

Biyometri sektörü, dünya çapında kimlik hırsızlığı ve güvenlik ihlallerine dair artan senaryolar nedeniyle hızlı bir şekilde büyüyor. Hem şirketler hem de devletler, verilerini rahatça emanet edebilecekleri güvenilir biyometrik teknolojiler konusunda çalışıyorlar. Yüz tanıma ve parmak izi tanıma teknolojilerinin, mobil ödeme ve perakende uygulamalarında sıklıkla kullanılması bekleniyor. Yüz tanıma ve temaslı parmak izi okuyucu gibi yöntemler simüle edilebilirliği olması sebebiyle bu yolda ilerlemeyi zorlaştırmaktadır.2019 yılından bu yana devam eden Covid-19 pandemisi ve temas ile bulaşan birçok bakteri/virüs temelli hastalıklar göz önüne alındığında temaslı parmak izi okuyucuların kullanımı büyük bir tehlike arz etmektedir.

Artyfeel Teknoloji Yazılım; yukarıda bahsedilen tüm problemlerin önüne geçebilecek teknik niteliğe ve potansiyele sahip “Niş ürün” olarak piyasada yerini alacak ve cihaz kullandığı teknoloji ile daha birçok özel/kamusal alana aşılama yapılarak kullanılabilecek bir ürün çıkarmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca pandemik durumlar ve sağlık koşullarının maksimuma getirilmesi gereksiniminden kaynaklı olarak özellikle hastaneler başta olmak üzere kullanılması zorunlu hale gelen sistemdir.

 

FAALİYET ALANI veya ALANLARI

Özel sektörde ve kamu alanında birçok noktada kullanabilecek potansiyele sahiptir. Havaalanları, otobüs terminalleri, hastaneler, stadyum girişleri, sınır kapıları, konser alanları, cezaevlerinin ziyaretçi girişleri, kamu kurumlarının giriş noktalarından giriş/geçiş yapan nüfus hareketliliğin gerçek zamanlı takip/kontrolünün sağlanması ve aranan kişilerin anlık olarak tespit edilmesinin kolluk kuvvetlerine fayda sağlayacağı durumları değerlendirilmektedir. Özel sektörde, fabrikalar/işletmeler için personel giriş çıkışların ve vardiya sisteminin elektronik ortamda takibi. İnsan sirkülasyonu bulunan, yüksek güvenlik ve yüksek hıza ihtiyaç duyulan her geçiş noktasında kullanılması uygundur.

 

EKİP ÜYELERİ

Enes Çakar   /   Linkedin

Yalçın Karadeniz  /   Linkedin

Emre Güleryüz   /   Linkedin

 

YATIRIM BİLGİLERİ

Yatırım aldı mı? Hayır

 

TEŞVİK VE DESTEKLER

TUBITAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği

 

FİRMA ÜNVANI

ARTYFEEL Yazılım Teknoloji A.Ş.