GİRİŞİMCİLİK TOPLULUĞU’NDA YENİ YÖNETİM BİÇİMİ, SOSYOKRASİ EĞİTİMİ

 

 

BEBKA tarafından Teknik Destek Programı ile desteklenen Bursa Girişimci Topluluğu Oluşturulması Projesi kapsamında Sosyokrasi Eğitimi” NEXLAB Girişimcilik Platform Direktörü Furkan Eyikul tarafından Bursa Uludağ TTO ekibine yönelik gerçekleştirildi.

Öncelikli olarak Uludağ Üniversitesi bünyesinde teknoloji, sosyal girişimcilik, yenilik, tasarım, bilim, mühendislik ve yaşam kategorilerinde etkinlik içerikleri üretip gerçekleştirerek, niteliğe ulaşmak için etkileşime girdiğimiz öğrenci ve akademisyenlerin ihtiyaçlarını anlamak, iç görüler oluşturmak için Bursa Uludağ TTO ekibi olarak Sosyokrasi Eğitimi ile sürecimize devam ediyoruz.

 

Topluluk üyelerinin, iş bölümü, yetki ve sorumlulukları, net ve şeffaf bir şekilde belirleyerek verimliliği artırabileceği çevik yaklaşımlardan biridir. İçinde bulunduğumuz topluluklardaki yönetim biçimlerini irdeleyerek sosyokrasi ile karşılaştırdık. Girişimci Topluluğu niceliğe ulaşma sürecinde ortaya çıkan ihtiyaçlarla, topluluğun yönetim modelini sosyokratik bir düzende tasarlamayı planlamalara yönelik çalışmalarımız başladı.

 

 

 

   

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email