ULUKOZA MEZUNU GİRİŞİMCİMİZDEN AMELİYAT RİSKLERİNE 3 BOYUTLU ANATOMİK MODELLEME ÇÖZÜMÜ

ULUTEK Teknopark Kuluçka Merkezinde 3 boyutlu anatomik modelleme ürünleri geliştiren ULUKOZA Mezunu girişimcimiz Doç. Dr. Hasan Emre Aydın, “ameliyattaki birçok riski ortadan kaldırabiliyoruz” dedi.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hasan Emre Aydın tarafından 2019 yılında ULUTEK Teknopark’ta TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye desteği ile kurulan N İnovatif Teknoloji, sağlık sektörüne yönelik ses getiren çalışmalara imza attı. Beyin tümörlerinin tedavisinde ve implantlarda bor bileşenlerinin kullanılması üzerine odaklanan firma, kurumlara ve akademisyenlere danışmanlık hizmeti de veriyor.

MÜKEMMEL HASSASİYET FARKI
Kurucusu olduğu N İnovatif Teknoloji firmasının Ar-Ge ve tasarıma yönelik önemli çalışmalar yaptığını belirten Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Hasan Emre Aydın “Amacımız; 3 boyutlu yazıcı destekli anatomik modelleme, cerrahi öncesi planlama ile birlikte medikal alanda kişiye özel çözümler üreterek deneysel ve klinik alanda bilimsel projelere katma değer kazandırmak. Özellikle kemik dokusu ile uğraşan branşlar tarafından ihtiyaç duyulan anatomik modelleme, hastaya özel osteotomi kılavuzları ve cerrahi planlamaları sayesinde ameliyattaki risklerin ortadan kaldırılmasına imkân veriyor. 3 boyutlu modelleme ve cerrahi planlama sayesinde, riskli veya imkânsız kabul edilen kemik ve eklem şekil bozukluklarının mükemmel hassasiyetle düzeltilmesi mümkün hale geliyor.” şeklinde konuştu.

ULUTEK ve BURSA ULUDAĞ TTO’YA TEŞEKKÜR
ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin şirketlerine her aşamada destek verdiğinin de altını çizen Aydın, “TÜBİTAK 1512 sürecimizde Bursa Uludağ Teknoloji Transfer Ofisi’nin mentorluğu ile çalışmalarımıza devam ettik. Bu süreçte ürünlerimizin patent başvurularında ve ticarileşme aşamalarında bizzat şirketimize destek oldular. Bir akademisyen olarak eksikliğini duyduğumuz ticari tarafta her zaman açığımızı tamamladılar. Bu bağlamda bölgedeki en iyi Teknopark ve Uygulayıcı Kuruluşlardan birisi olduğunu düşünüyorum. Desteklerinden ve katkılarından dolayı ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne ve Bursa Uludağ TTO ‘ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yazıyı Paylaş