ULUKOZA GİRİŞİMCİMİZE TÜBİTAK BAŞKANI’MIZDAN ZİYARET

ULUKOZA girişimcimiz Mustafa Kuyumcu’nun 1512 BIGG programı ile kurduğu Komporize Composites firmasını ziyaret eden TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal, çalışmaları yerinde inceledi.

ULUKOZA girişimcimizin 2017 yılında 1512 BIGG programıyla kurduğu Komporize firmasındaki incelemelerinde etkilendiğini belirten TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, “Plastiğin etkilerini azaltan Ar-Ge çalışmalarını destekliyoruz. Komporize Composites firmasının, üretim artığı çay lifleri ile yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları kapsamında ortaya çıkan çevreci kompozit ürünleri inceleme fırsatı bulduk. Yürütülen çalışma, yüksek katma değerinin yanında çevre için de son derece önemli yansımaları var” diye konuştu.

Girişimcimiz Mustafa Kuyumcu da “Ülkemizde yılda 1,2 milyon ton çay üretilmektedir. Bu çaydan yıllık 60-70 bin ton çay lifi yanmaya ve çürümeye bırakılarak yok ediliyordu. Biz 1512 BIGG programıyla kurduğumuz firmamızla çeşitli sektörlere biyokompozit malzemeler üretimi yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal’a anlatarak, vermiş oldukları destek için kendilerine teşekkürlerimizi sunma fırsatı bulduk” ifadeleriyle ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yazıyı Paylaş