BURSA ULUDAĞ TTO BİGG ULUKOZA GİRİŞİMCİLERİ VE AKADEMİSYEN GİRİŞİMCİLERİMİZ İLE KÜLTEPE YATIRIM BERABERLİĞİNDE ULUKOZA DEMO DAY GERÇEKLEŞTİ

ULUKOZA Demo Day temelde yatırım arayışında olan girişimcilerimizin ve buluşçularımızın Kültepe Yatırımdan ihtiyaç duydukları miktarları sağlayabilmektir. Bu kapsamda 3 girişimimiz ve 1 buluşçumuz yatırım için Kültepe Yatırım ile görüşmelere devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

Kasım ayı içerisinde 2 farklı günde ULUKOZA DEMO DAY etkinliğimiz ile girişimcilerimizin firmalarını ve akademisyenlerimizin patentlerini Kültepe Yatırım A.Ş.’ye büyüme ve pazara giriş için duyulan yatırım ihtiyaçlarını aktarma fırsatı yakaladık. Etkinlikte yatırımcıların karşısına 4 ULUKOZA mezun girişimimiz, 1 akademisyen girişimimiz ve 2 adet buluş sahibi akademisyenimiz çıkmıştır.

 

 

ULUKOZA mezun girişimcilerimiz, büyüme aşamasına geçmek için erken aşama yatırım almak amacıyla çalışmalarına Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile devam etmektedir. 5 yılı aşkın süredir ULUKOZA programı ile fikir aşamasında desteklemeye başladığımız ekiplerin ekonomiye, istihdama ve insan hayatına olumlu yönde etki etmelerini görmek bizleri heyecanlandırmakta ve işimize olan bağlılığımızı daha da artırmaktadır. Ayrıca bölgedeki yeni girişimcilik programları ve yatırım fonları kurgulayan kamu ve özel sektörü de teşvik etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

ULUKOZA Demo Day temelde yatırım arayışında olan girişimcilerimizin ve buluşçularımızın Kültepe Yatırımdan ihtiyaç duydukları miktarları sağlayabilmektir. Bu kapsamda 3 girişimimiz ve 1 buluşçumuz yatırım için Kültepe Yatırım ile görüşmelere devam etmektedir.

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, yürüttüğü ULUKOZA programı ile 1000’e yakın başvuru almış ve 38 girişimcinin TÜBİTAK’tan destek almasını sağlamıştır. BİGG ULUKOZA program çağrısı da 10 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek ve teknolojik yönü, ticarileşme potansiyeli ve ekibi iyi olan iş fikirleri 200.000 TL hibe desteği için hazırlanacaklardır. BİGG ULUKOZA bir yarışma değil, başarılı girişimcileri hızlandıran ve sonunda TÜBİTAK’ın uygun gördüğü girişimci ekiplere hibe desteği sağlayan bir programdır.

 

 

 

 

 

Sunum yapan girişimcilerimiz;

1.GÜN

TULPAR ELECTRONICS-  LED Aydınlatma Sürücüleri

    FIRTINA MAKİNE- Tek El Lehim Makinesi

    ARGEN BİYOTEKNOLOJİ-Genetik Tanı Kitleri ve Bireye Özgü Tedavi Uygulamaları

  ICARBON-Lastik ve Kauçuk Geri Dönüşüm ve Teknolojileri

OCALIS- Giyilebilir Dış İskelet Teknolojileri

 

2.GÜN

     Pirimidin Bileşiklerinin Bitkilerin Stres Toleransını Arttırmada Kullanımı

Bir Çamaşır Makinesi

 

 

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email