TÜBİTAK BİGG ULUKOZA PROGRAMI 2020 YILI 1. ÇAĞRISININ SONUÇLARI BELLİ OLDU!

TÜBİTAK, Bireysel Genç Girişim “BİGG” programı ile genç ve yenilikçi girişimci adaylarının hayallerini gerçekleştirmeye devam etmekte. Uygulayıcı Kuruluşlar girişimcilere eğitim, mentorluk, kuluçka, işbirliği ağlarının kullanımı ve müşteri doğrulama desteklerini içerecek şekilde hızlandırıcı hizmeti sağlamıştır. Programın 2. Aşamasında girişimcilerin firmalarını kurmaları sonrası 200 bin TL’ye kadar sermaye desteği sağlanmaktadır. BiGG 2020 yılı 1. Çağrısına 4482 girişimci iş fikri başvurusu yaptı. Bu başvurulardan 1522 girişimci 63 Uygulayıcı Kuruluş’tan 1. Aşama desteği aldı. Uygulayıcı Kuruluşlar tarafından iş planına onay verilen 472 girişimcinin iş planları TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2. Aşama panelleri kapsamında değerlendirildi. Akademisyenler, sanayiciler ve yatırımcılardan oluşturulan panel değerlendirmeleri sonucu 153 girişimcinin 2020 yılı 1. Çağrısı kapsamında 2. Aşama desteği alması uygun bulundu.

BiGG4tech, Sabancı Üniversitesi Inovent A.Ş. yürütücülüğünde; Çukurova Teknokent, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi partnerliğiyle oluşan bir konsorsiyumdur.

BİGG4tech konsorsiyumu girişimcileri Ana Eleme Jürisinde değerlendirildi. 29 Girişimciden 9 girişimcimiz TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği ile 200.000TL hibeye hak kazanarak şirket kurma kararı alındı. Konsorsiyumda BİGG ULUKOZA Programı kapsamında 2020 Yılı 1. Çağrısında 2. aşamaya göndermiş olduğumuz 10 girişimcimizden 4 girişimcimiz 200 bin TL’ye kadar sermaye desteği almaya hak kazandı.

Kazanan girişimcilerimizi tebrik eder, bundan sonraki süreçlerde de yanınızda olduğumuzu bildirerek, başarılarınızın devamını dileriz.

Yazıyı Paylaş