TÜBİTAK 1512 TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI 2021/1. ÇAĞRI İLE YENİLENDİ

TÜBİTAK, 1512 Teknoloji Odaklı Girişimcilik Hibe Programında başvuru şartlarını yeniledi. Artık neredeyse “benim teknolojik bir fikrim var” diyen herkes başvurabiliyor.

Yapılan değişikliklerle öncelikle “üniversitelerden mezuniyet şartı” kaldırıldı: “Üniversitelerin ön lisans veya lisans öğrencilerinin tamamı BiGG’e başvuru yapabiliyor artık.”

Diğer değişiklik “yaş sınırı” konusunda: “Mezuniyetten sonra 10 yıl içinde başvurabilme kısıtı da kaldırıldı. Yeni düzenlemeyle eğitim şartını taşıyan her yaş grubu başvuru yapabilir hale geldi.”

Kısaca TÜBİTAK “gel, kim olursan ol yine gel” diyor ve teknoloji girişimcisi sayısının artması ve hibelerin geniş bir kitleye ulaşması için  yeni bir fırsat sunuyor.

Yenilenen bir madde ise Ödül Puanı: TÜBİTAK tarafından 2. Aşama başvuruların alındığı tarih ve öncesinde; TÜBİTAK tarafından düzenlenen veya TÜBİTAK’ın paydaşı olduğu yarışmalarda, 1.’lik, 2.’lik veya 3.’lük ödülü almaya hak kazanan girişimci adaylarına 2. Aşama panel değerlendirmesi sonrasında panel puanına ek olarak ödül puanı verilecektir.

Son başvuru tarihi 20 Haziran 2021 Pazar.

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email