Erdem Bey ICARBON Şirketi ile ICARBON, Kauçuk, Plastik ve Kompozit teknolojileri üzerine Ar-Ge ve mühendislik çalışmaları yapmaktadır. Genel olarak, bu sektörler için yenilikçi geri dönüşüm teknolojilerinin geliştirilmesi, ürün bazlı formülasyon çalışmaları, polimerizasyon ve çeşitli kimyasal reaksiyonlar üzerine projeler geliştirmekte ve deneysel faaliyetler yürütmektedir.

Hali hazırda ise, atık kauçukların yüksek verimle geri dönüştürülmesi yenilikçi bir teknoloji üzerine çalışmakta olup, Kauçuk, Plastik ve Kompozit sektörleri için çeşitli karbon türevleri üretmektedir.

Kasım ayında şirketini kurmasıyla gerçekleştirmiş olduğu iş birlikleri ile Ulusal ve Uluslararası çalışmalar yürütmektedir.

Ahmet Emre Bey ortağı Emre Bey ile 10 yılı aşkın sektör tecrübelerini kurmuş oldukları OCALİS firması ile bütünleştirdiler. Yeni kurulan Start-up’ın yapmış olduğu KOBİ işbirlikleri ivmelenerek devam etmektedir.

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği’ni almak için katılmış oldukları ULUKOZA Programı deneyimleri ve katkılarından dolayı ayrıca iş planı yazarken ve sunum aşamasındaki tecrübe aktarımları, 2020/2.Çağrısı kapsamında aramıza katılan girişimcilerimize verdikleri tavsiyeler için çok teşekkür ederiz.

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email