TECHXTİLE PROGRAMI AKIL-FİKİR BULUŞMALARI SERİSİNDE SON HAFTADAYIZ!

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği öncülüğünde, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve BEBKA Kalkınma Ajansı proje ortaklığında tekstil ve hazır giyim sektörlerinde inovasyon kültürünü oluşturmak ve yeni girişimleri sektöre kazandırmak amacıyla 2009 yılından beri “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” düzenlediğimiz etkinliğimizi, 2019 yılında sanayinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek, uygulanabilir ve ticarileşebilir projeler ile girişimciliği ekosistemimize dahil edebilmek adına “TechXtile Start Up Challenge” başlığı altında güncellenmişti. Geçtiğimiz yıl; 3.’sünü düzenlediğimiz TechXtile Start-Up Challenge etkinliğimiz; bu sene de yine aynı konseptte gerçekleşecek olup, 7 Temmuz 2022 itibarı ile proje başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Yapılabilir, satılabilir, ölçeklenebilir, teknolojik yeniliği ve derinliği olan, bireysel ya da ekip ruhuyla hazırlanan, milli ve yerli üretimi destekleyen başvurular almak; onlara girişimcilik/inovasyon eğitimi ve mentorluk gibi destekler sağlamak, girişim adaylarını potansiyel müşterileriyle buluşturmak, şirketleştirmek ve zaman içerisinde kuluçka ve diğer desteklerle sıçratmak istiyoruz. Bu sebeple etkinliğimizi daha da ileriye taşıyarak; projelerin odaklanacağı alanları direkt olarak sanayicimizin beklentisi ile şekillendirdik. 2021 yılında “TechXtile Platform” ismi ile tüm faaliyetleri tek çatı altında toplayan bir girişimcilik platformuna dönüştürdük.

Akıl Fikir Buluşmaları programımızın beşinci serisinde, girişimciliğin yatırım süreci ile ilgili çok değerli isimlerinin deneyimlerini ve öngörülerini aktaracakları yeni yayınla devam ediyor.

20 Ekim 2022 Perşembe günü saat 20:00’da “Bir Fikrin mi Var” YouTube kanalında yayınlanacak canlı yayında; “Bir Fikrin Mi Var?” Yapımcısı Fuat Sami’nin  moderatörlüğünde, Program Koordinatörü Ufuk Batum, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Levent Kuşgöz, TR Angels Kurucu Ortağı Hüseyin Karayağız ve Fon Bulucu Girişimcilik Direktörü Enis Yurdatapan’ın katılımlarıyla “Girişimin Yatırım Süreci”  konusunda girişimcilere ileri görüş kazandıracak söyleşi gerçekleştirecektir.

Tarih: 20 Ekim 2022

Saat: 20.00

Youtube Linki: https://youtu.be/e5f5jJJFAU8

 

Başvurular www.techxtile.net’te. Son Başvuru Tarihi: 23 Ekim 2022

Yazıyı Paylaş