Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği öncülüğünde, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve BEBKA Kalkınma Ajansı proje ortaklığında tekstil ve hazır giyim sektörlerinde inovasyon kültürünü oluşturmak ve yeni girişimleri sektöre kazandırmak amacıyla 2009 yılından beri “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” düzenlediğimiz etkinliğimizi, 2019 yılında sanayinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek, uygulanabilir ve ticarileşebilir projeler ile girişimciliği ekosistemimize dahil edebilmek adına “TechXtile Start-Up Challenge” başlığı altında güncellenmişti.  Geçtiğimiz yıl; 3.’sünü düzenlediğimiz TechXtile Start-Up Challenge etkinliğimiz; bu sene de yine aynı konseptte gerçekleşecek olup, 7 Temmuz 2022 itibarı ile proje başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Yapılabilir, satılabilir, ölçeklenebilir, teknolojik yeniliği ve derinliği olan, bireysel ya da ekip ruhuyla hazırlanan, milli ve yerli üretimi destekleyen başvurular almak; onlara girişimcilik/inovasyon eğitimi ve mentorluk gibi destekler sağlamak, girişim adaylarını potansiyel müşterileriyle buluşturmak, şirketleştirmek ve zaman içerisinde kuluçka ve diğer desteklerle sıçratmak istiyoruz. Bu sebeple etkinliğimizi daha da ileriye taşıyarak; projelerin odaklanacağı alanları direkt olarak sanayicimizin beklentisi ile şekillendirdik. 2021 yılında “TechXtile Platform” ismi ile tüm faaliyetleri tek çatı altında toplayan bir girişimcilik platformuna dönüştürdük.

Bu çerçevede Akıl Fikir Buluşmaları; dönüşüm hikayemizden,  başarılı Start-Up’ların neler yaşadıkları ve nasıl yatırım aldıklarından, bu yoldaki zorluklara kadar çok değerli deneyimlerini aktaracakları yeni yayınla devam ediyor.

09 Eylül 2022 Cuma günü saat 20:00’da “Bir Fikrin mi Var?” ve “TechXtile” YouTube kanallarında ortak yayınlanacak canlı yayına; UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, Program Koordinatörümüz Ufuk Batum’un katılımıyla TechXtile Start-Up Challenge 2020 ve 2021 yılı Finalistlerimizden Peddon Kurucu Reyhan Miray Reyhan, MYTH Ai’nin Kurucusu  Özgecan Üstgül ve PROSOFT VR’ın Kurucusu  Selçuk Şireci konuk olacak.

“Bir Fikrin Mi Var?” Yapımcısı Fuat Sami’nin keyifli moderatörlüğü ve dikkat çeken yorumlarıyla gerçekleşecek online etkinliğimize katılımınızdan memnuniyet duyarız.

Tarih: 09 Eylül 2022

Saat: 20.00

Youtube Linki: https://youtu.be/eJybxjVK2og

Yazıyı Paylaş