Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği öncülüğünde, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve BEBKA Kalkınma Ajansı proje ortaklığında tekstil ve hazır giyim sektörlerinde inovasyon kültürünü oluşturmak ve yeni girişimleri sektöre kazandırmak amacıyla 2009 yılından beri “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” düzenlediğimiz etkinliğimizi, 2019 yılında sanayinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek, uygulanabilir ve ticarileşebilir projeler ile girişimciliği ekosistemimize dahil edebilmek adına “TechXtile Start Up Challenge” başlığı altında güncellenmişti. Geçtiğimiz yıl; 3.’sünü düzenlediğimiz TechXtile Start-Up Challenge etkinliğimiz; bu sene de yine aynı konseptte gerçekleşecek olup, 7 Temmuz 2022 itibarı ile proje başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Yapılabilir, satılabilir, ölçeklenebilir, teknolojik yeniliği ve derinliği olan, bireysel ya da ekip ruhuyla hazırlanan, milli ve yerli üretimi destekleyen başvurular almak; onlara girişimcilik/inovasyon eğitimi ve mentorluk gibi destekler sağlamak, girişim adaylarını potansiyel müşterileriyle buluşturmak, şirketleştirmek ve zaman içerisinde kuluçka ve diğer desteklerle sıçratmak istiyoruz. Bu sebeple etkinliğimizi daha da ileriye taşıyarak; projelerin odaklanacağı alanları direkt olarak sanayicimizin beklentisi ile şekillendirdik. 2021 yılında “TechXtile Platform” ismi ile tüm faaliyetleri tek çatı altında toplayan bir girişimcilik platformuna dönüştürdük.

Akıl Fikir Buluşmaları programımızın dördüncü serisinde, girişimcilik dünyasında Türkiye’de kadın girişimciliği konusunda ilkleri gerçekleştiren çok değerli isimlerinin deneyimlerini ve öngörülerini aktaracakları yeni yayınla devam ediyor.

06 Ekim 2022 Perşembe günü saat 20:00’da “TechXtile” YouTube kanalında yayınlanacak canlı yayına; UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin moderatörlüğünde; Arya Yatırım Ağı Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Kagider Başkan Yardımcısı Tijen Mergen ve Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü Duygu Eren’in katılımlarıyla; “Lider Kadınlardan Girişimcilere Öneriler” konusunda girişimcilere ileri görüş kazandıracak söyleşi gerçekleştirecektir.

Tarih: 06 Ekim 2022

Saat: 20.00

Youtube Linki: https://www.youtube.com/watch?v=j4-LtD3RPeE

Yazıyı Paylaş