Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği öncülüğünde, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve BEBKA Kalkınma Ajansı proje ortaklığında tekstil ve hazır giyim sektörlerinde inovasyon kültürünü oluşturmak ve yeni girişimleri sektöre kazandırmak amacıyla 2009 yılından beri “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” düzenlediğimiz etkinliğimizi, 2019 yılında sanayinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek, uygulanabilir ve ticarileşebilir projeler ile girişimciliği ekosistemimize dahil edebilmek adına “TechXtile Start Up Challenge” başlığı altında güncellenmişti. Geçtiğimiz yıl; 3.’sünü düzenlediğimiz TechXtile Start-Up Challenge etkinliğimiz; bu sene de yine aynı konseptte gerçekleşecek olup, 7 Temmuz 2022 itibarı ile proje başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Yapılabilir, satılabilir, ölçeklenebilir, teknolojik yeniliği ve derinliği olan, bireysel ya da ekip ruhuyla hazırlanan, milli ve yerli üretimi destekleyen başvurular almak; onlara girişimcilik/inovasyon eğitimi ve mentorluk gibi destekler sağlamak, girişim adaylarını potansiyel müşterileriyle buluşturmak, şirketleştirmek ve zaman içerisinde kuluçka ve diğer desteklerle sıçratmak istiyoruz. Bu sebeple etkinliğimizi daha da ileriye taşıyarak; projelerin odaklanacağı alanları direkt olarak sanayicimizin beklentisi ile şekillendirdik. 2021 yılında “TechXtile Platform” ismi ile tüm faaliyetleri tek çatı altında toplayan bir girişimcilik platformuna dönüştürdük.

Bu çerçevede Akıl Fikir Buluşmaları; üçüncü haftamız ile devam ediyor. 28 Eylül 2022 Çarşamba günü (bugün) saat 20:30’da ” “İTÜ Girişimcilik Kulubü” YouTube kanalında yayınlanacak canlı yayında; Program Koordinatörümüz Ufuk Batum, IEEE Entrepreneurs Network Türkiye Başkanı Süheyl Arslan, ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Başkanı Muhammed Akif Ünal ve İTÜ Girişimcilik Kulübü Başkanı Zeynep Ceyda Aksoy ile “Ateşle” temalı bir söyleşi gerçekleştirecektir. Gerçekleşecek online etkinliğimize katılımınızdan memnuniyet duyarız.

Tarih: 28 Eylül 2022 ( Bugün)

Saat: 20.30

Youtube Linki: https://youtu.be/Mw9tVXStWb4

Yazıyı Paylaş