GİRİŞİMCİLİK TOPLULUĞU’NDA TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME EĞİTİMİ

BEBKA tarafından Teknik Destek Programı ile desteklenen Bursa Girişimci Topluluğu Oluşturulması Projesi kapsamında Tasarım Odaklı Düşünme EğitimiNEXLAB Girişimcilik Platform Direktörü Furkan Eyikul tarafından Bursa Uludağ TTO ekibine yönelik gerçekleştirildi.

 

Öncelikli olarak Uludağ Üniversitesi içerisinde teknoloji, sosyal girişimcilik, yenilik, tasarım, bilim, mühendislik ve yaşam kategorilerinde etkinlik içerikleri üretip gerçekleştirerek, niteliğe ulaşmak için etkileşime girdiğimiz öğrenci ve akademisyenlerin ihtiyaçlarını anlamak, içgörüler oluşturmak için Bursa Uludağ TTO ekibi olarak Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi ile sürecimize devam ediyoruz.

Projenin gerçekleşme sürecinde, tasarımı merkeze alarak çevik bir helezonik yaşam döngüsü kurulması planlandı. Tasarım odaklı düşünme yaklaşımının keşif, problemi tanımı, fikir üret, prototipleme ve test et süreçlerini deneyimledik. Girişimci Topluluğu etkinlik tasarımını, bu yaklaşımı merkeze alarak oluşturduk. Girişimci Topluluğu kapsamında gerçekleştirdiğimiz her etkinliği bir test aşaması olarak ele alıp etkinlik tasarımını revize ederek yaklaşımı aktif bir şekilde kullanmayı hedefliyoruz.

     

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email