GİRİŞİMCİLİK TOPLULUĞU’NDA KOLAYLAŞTIRICILIK EĞİTİMİ

 

 

BEBKA tarafından Teknik Destek Programı ile desteklenen Bursa Girişimci Topluluğu Oluşturulması Projesi kapsamında “Kolaylaştırıcılık Eğitimi” NEXLAB Girişimcilik Platform Direktörü Furkan Eyikul tarafından Bursa Uludağ TTO ekibine yönelik gerçekleştirildi.

 

Öncelikli olarak Uludağ Üniversitesi bünyesinde teknoloji, sosyal girişimcilik, yenilik, tasarım, bilim, mühendislik ve yaşam kategorilerinde etkinlik içerikleri üretip gerçekleştirerek, niteliğe ulaşmak için etkileşime girdiğimiz öğrenci ve akademisyenlerin ihtiyaçlarını anlamak, iç görüler oluşturmak için Bursa Uludağ TTO ekibi olarak Kolaylaştırıcılık Eğitimi ile sürecimize devam ediyoruz.

 

Tasarım yaklaşımının ardından 21. YY yetkinliği olarak ortaya çıkan, kurumsal şirketlerinde radarına hızlı bir şekilde giren, topluluk içinde katılım ve barışı sağlayarak birbirinden öğrenme ortamı oluşturmaya yardımcı olan bir yaklaşım. Gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve eğitimlerde deneme alanı yaratarak Bursa Uludağ TTO profesyonellerinin, katılımcılar arasından gönüllülerin kolaylaştırıcılık becerilerinin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Eğitim kapsamında, kolaylaştırıcılığın kullanılabileceği alanlar, belirsizlik içinde yol bulmak, kolaylaştırıcının rolleri ve IDOARRT hakkında bilgiler alıp kullanım alanlarını deneyimledik.

 

 

     

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email