GİRİŞİMCİLİK TOPLULUĞU’NDA İÇERMECİ KARAR ALMA EĞİTİMİ

 

 

BEBKA tarafından Teknik Destek Programı ile desteklenen Bursa Girişimci Topluluğu Oluşturulması Projesi kapsamında İçermeci Karar Alma EğitimiNEXLAB Girişimcilik Platform Direktörü Furkan Eyikul tarafından Bursa Uludağ TTO ekibine yönelik gerçekleştirildi.

Öncelikli olarak Uludağ Üniversitesi içerisinde teknoloji, sosyal girişimcilik, yenilik, tasarım, bilim, mühendislik ve yaşam kategorilerinde etkinlik içerikleri üretip gerçekleştirerek, niteliğe ulaşmak için etkileşime girdiğimiz öğrenci ve akademisyenlerin ihtiyaçlarını anlamak, içgörüler oluşturmak için Bursa Uludağ TTO ekibi olarak İçermeci Karar Alma Eğitimini ile sürecimize devam ediyoruz.

 

Farklı görüşlerin ortaya çıkmasını, katılımı arttırmayı ve karar alma süreçlerinden kaynaklı ortaya çıkabilecek çatışmaları, anlaşmazlıkları çözmeyi kolaylaştıran bir yaklaşım (The Lewis Method, derin demokrasi). Böylece yaratıcılığı, yeniliği  ve dönüşümü ortaya çıkarmamız için topluluğun kararlarını kolaylaştıracak bir araç setinin kullanımını deneyimledik. Girişimci Topluluğu etkinlik tasarımda, etkinlik testleri sonucunda revize kararlarını alırken ve yeni fikirler oluştururken aktif bir şekilde Girişimcilik Topluluğu atölye çalışmalarında kullanmayı hedefliyoruz.

 

 

 

     

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email