GİRİŞİMCİ TOPLULUĞU ETKİNLİK SERİLERİ (6-7-8)

GİRİŞİMCİ TOPLULUĞU 6. BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Girişimci Topluluğu etkinlik serisi, aklımıza gelen tüm girişimcilik meselelerinden herhangi biriyle ilgilenenler için bir öğrenme ve deney alanıdır. İçinde yaşadığımız dünyanın karmaşık sorunlarına karşı yaratıcı ve etkili çözümler ortaya çıkarabilmek için birlikte çalışmayı, birbirimizden öğrenmeyi ve farklılıklarımızı zenginliğe dönüştürmenin yollarını keşfetmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Bu yüzden, girişimcilik meselelerinin herhangi bir alanına ilgisi olan herkesi iki haftada bir gerçekleşecek olan “Girişimci Topluluğu Buluşmaları” etkinlik serisi gerçekleştiriyoruz.

Bursa Uludağ TTO ve NEXLAB iş birliğinde gerçekleşen “Girişimci Topluluğu” etkinlik serisinin altıncısını gerçekleştirdik.

Timezeta girişimi ile ULUTEK’te yer alan Bilal TAŞ “Dijital Ortamda Proje Yönetimi Araçları” başlıklı düzenlediği atölye içeriği ile girişimi hakkında demo sürümünü katılımcılar ile birlikte deneyimledi.

Nilüfer Belediyesi Sosyal Girişimcisi Zülal Gedik “Mutfak Herkesindir” iş fikri ile başlattığı girişim çalışmalarına   “Dilde Ayrımcı Söylem Avı” atölyesi ile iç görüler elde etti.

GİRİŞİMCİ TOPLULUĞU 7. BULUŞMASINDA PROF. DR. ÇAĞATAN TAŞKIN BİZLERLEYDİ

“Girişimci Topluluğu #7” buluşması, Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi olan ve kendini tüketicilerin satın alma davranışlarını bilimsel olarak anlamaya, açıklamaya ve anlatmaya adamış Prof. Dr. Çağatan Taşkın’ın kolaylaştırıcılığında 22 Ocak 2021 Cuma günü 19:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşti.

3 ana başlıktan oluşan aynı zaman diliminde gerçekleşen atölye çalışmalarımızda katılımcılarımız istedikleri deney alanında yer aldılar.

1-TV reklamlarının satın alma davranışına etkisi

2-Influencerların (etkileyicilerin) satın alma davranışına etkisi

3-İndirimlerin satın alma davranışına etkisi

NEXLAB ve Bursa Uludağ TTO iş birliğinde, BEBKA’nın desteği ile düzenlediğimiz, katılımcı ve öğrenen bir “Girişimci Topluluğu” hayata geçmeye başladığı için çok heyecanlıyız.

GİRİŞİMCİ TOPLULUĞU 8. BULUŞMAMIZ GERÇEKLEŞTİ

Bursa Uludağ̆ TTO ve NEXLAB iş birliğinde gerçekleşen “Girişimci Topluluğu” etkinlik serisinin sekizincisini gerçekleştirdik. Cihan Yılmaz ve Pınar Musaoğlu ile birlikte “Pandemi Dönemindeki Bilgi Yığınını Nasıl Yönettiğimizi Keşfetmek” ve “Dijital Ortamda Ekip Oluşturmak, Birlikte Çalışmanın Yollarını Keşfetmek” konularında, eş zamanlı iki atölye gerçekleştirdik. Girişimcilik meseleleri ile oluşturduğumuz bu deney alanında sen de bir şeyler denemek istiyorsan bize katıl!

Yazıyı Paylaş