GİRİŞİMCİ TOPLULUĞU 4. BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

 

Girişimci Topluluğu etkinlik serisi, aklımıza gelen tüm girişimcilik meselelerinden herhangi biriyle ilgilenenler için bir öğrenme ve deney alanıdır. İçinde yaşadığımız dünyanın karmaşık sorunlarına karşı yaratıcı ve etkili çözümler ortaya çıkarabilmek için birlikte çalışmayı, birbirimizden öğrenmeyi ve farklılıklarımızı zenginliğe dönüştürmenin yollarını keşfetmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Bu yüzden, girişimcilik meselelerinin herhangi bir alanına ilgisi olan herkesi iki haftada bir gerçekleşecek olan “Girişimci Topluluğu Buluşmaları” etkinlik serisi gerçekleştiriyoruz.

Geçtiğimiz cuma “Girişimci Topluluğu” etkinlik serimizin dördüncüsünü gerçekleştirdik. NEXLAB ve Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. iş birliğinde, girişimcilik ile ilgili öğrenme ve deney alanı oluşturduğumuz bu etkinlikte, gönüllüler kendi etkinlik tasarımlarını yaptılar. PINAR MUSAOĞLU’nun kolaylaştırdığı “Değerlerim” atölyesini ve Semay Serbest’in kolaylaştırdığı “Tasarım İncelemeleri” olmak üzere, eş zamanlı iki etkinlik gerçekleştirdik.

Önceki etkinliklere katılan gönüllü kolaylaştırıcılarla birlikte tasarladığımız etkinlikte 2 atölye gerçekleşti. Katılımcılar 1. odada “Kelimelerle içe yolculuk” konu başlığında değerler çalışırken, 2. odada ise “Tasarım incelemesi” konu başlığında ürün tasarımlarının süreçlerini deneyimlediler.

 

     

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email