FİRMA HAKKINDA

Destek Patent, 1983 yılında sınai Haklar alanında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Sunduğu hizmetlerin temelini; sınai Haklara konu olan marka, patent, tasarım vekilliği ve danışmanlığı oluşturmaktadır. Bilgi ve birikiminin gücüyle tescil ve koruma işlemleri yanında, araştırma, takip, yorumlama, analiz, karşılaştırma, değerleme, sistem kurma ve geliştirme, eğitim vb. birçok konuda hizmet vermektedir.

2001 yılında Türkiye’de ilk kez sınai Haklar konusunda ISO 9000 ve ardından ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi belgelerini alan Destek Patent, ülkemizde sınai Haklar bilincinin yaygınlaştırılmasını görev edinmiş, Uluslararası Patent Birliği (UPB), LES Türkiye ve AIPPI Türkiye gibi öncü derneklerin kurucuları arasında yer almıştır.

Destek Patent, 2019 yılında sınai Haklar bilincini ve patent okuryazarlığını artırmak, Türkiye’nin fikri sermayesinin artırılmasına katkıda bulunmak hedefi ile “Fikrine Sahip Çık” kurumsal sosyal sorumluluk projesini başlatmış, lise ve üniversite öğrencilerine, KOBİ ve girişimcilere proje kapsamında eğitimler vermeye başlamıştır.
Ulusal liderliğini sürdürerek sunduğu yüksek değerler ile sınai Haklar bilincini yaygınlaştırmak ve yenilikleri destekleyerek global pazarlarda müşterilerinin rekabet şansını artırmak hedefiyle yola çıkan Destek Patent, 38 yılı aşan sektörel deneyimin getirdiği bilgi ve birikiminin gücüyle müşterilerine; hızlı, güvenilir, faydalı ve katma değeri yüksek hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Destek Patent bugüne kadar ulusal ve uluslararası alanda 250.000’den fazla marka, 45.000’inin üzerinde patent/faydalı model ve 320.000’e yakın tasarıma danışmanlık ve vekillik yapmıştır.

Sınai Haklar alanında global bir marka olma hedefini benimseyen Destek Patent, 15 yıldır Türkiye liderliğini sürdürmüş ve dünyada özellikle uluslararası marka tescilinde en çok tercih edilen ilk 10 patent firması arasında yer alarak uluslararası arenada başarısını kanıtlamış tek Türk vekillik firmasıdır.

ULUKOZA GİRİŞİMCİLERİMİZE SAĞLADIĞI SPONSORLUKLAR

ULUKOZA girişimcilerine ücretsiz olarak “Patent Farkındalık Eğitimi” gibi Fikri Sınai Mülkiyet Haklarına dair detayları içeren eğitimler verilerek girişimciler de öncelikle iş fikirleri buluş potansiyeli içeriyorsa bunu ortaya çıkarmak için farkındalık oluşturmak ve sonrasında buluşlarını patent tesciline kadar götüren süreçleri yönetmek için Destek Patent ile çalışılmaktadır. Süreçte ilk olarak buluşları ile ilgili Destek Patent tarafından Dünya Çapında patent ön araştırması yapılır. Patent ön araştırma sonucu olumlu ise buluşları tarifname yazımı ile birlikte patent başvurusuna dönüştürülür ve tescile kadar bütün süreçler yönetilir.

FİRMA WEB ADRESİ

https://www.destekpatent.com/

Yazıyı Paylaş