İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), yeni ürün ve teknolojilerini tüm dünyaya tanıtmayı ve global pazarlara açılmayı hedefleyen Türk teknoloji girişimcilerini CES 2023’e (Consumer Electronic Show) götürmek için hazırlıklara başladı.

5-8 Ocak 2023 tarihlerinde ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarında bu yıl da İSTKA desteğiyle Türk teknoloji girişimcileri için bir Pavilyon kurulacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı, yeni nesil teknoloji ürünlerini, dünyanın dört bir yanından teknoloji şirketleri ile birlikte ilk kez bu fuarda sergilemek isteyen Türk teknoloji girişimcileri için başvuru almaya başladı.

İSTKA’nın Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda CES 2023 Eureka Park Fuar alanında kuracağı İstanbul Pavilyonu’na, Türkiye’den gelecek vaat eden startuplar katılacak. Türk startuplar dört gün boyunca ürün ve teknolojilerini sergileme ve müşteri görüşmeleri yapma imkanı bulacak.

Başvuranlar arasında başarılı bulunan startuplara CES 2023 Eureka Park fuar alanına giriş, İstanbul Pavilyonu’nda  hazır stant ve startupın en az bir temsilcisi için fuar boyunca 4 gece konaklama imkanı ücretsiz olarak sağlanacaktır. Katılımcı startupların uçak bileti, yerel ulaşım, yemek, vize vb. diğer masrafları kendilerinin karşılamaları beklenmektedir.

İSTKA aşağıdaki şartları karşılayan startupların CES 2023’te kurulacak İstanbul Pavilyonu’nda yer almak için başvuru yapmalarını bekliyor.

  •          Startup’ın Türkiye’de kayıtlı olması,
  •          Tüketici elektroniği alanında yenilikçi ve teknoloji odaklı bir ürününün bulunması
  •          Küresel piyasaları hedeflemesi,
  •          CES 2023 Euraka Park kriterlerini karşılaması

 

İngilizce olarak doldurulması gereken başvuru formu aşağıdaki ana bölümlerden oluşuyor.

  •          Startupa ilişkin resmi bilgiler
  •          Startup profili
  •          Ürün bilgisi
  •          Küresel piyasalar için strateji
  •          CES 2023 katılım ekibinin bilgisi ile ekibin startup ve ürününe dair maksimum 1,5 dakikalık İngilizce tanıtım videosu

 

Global marka olma yolunda ilerlemeyi hedefleyen Türk teknoloji girişimcileri CES 2023’e katılmak için başvurularını 20 Eylül 2022 Salı, Saat 17:00’a kadar aşağıdaki link üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvuru Formu Linki

2019 yılında 4.400 stant ve 182.000 katılımcı ile gerçekleştirilen etkinliğe 2022 yılında pandeminin etkisi ile yaklaşık 2.300 stant ve yaklaşık 45.000 katılımcı ile gerçekleşti.

3.200 medya temsilcisi tarafından takip edilen CES 2022 etkinliği sosyal medyada 1,7 milyondan fazla etkileşim almıştır. Fuarda; dijital sağlık, akıllı şehirler, sürücüsüz araçlar, robotik, artırılmış ve sanal gerçeklik, yapay zeka, e-spor, kozmetik teknolojileri ve daha birçok tüketici ürünleri endüstrisini temsil eden teknoloji ürünleri sergilendi.

CES 2022’de Türk teknoloji girişimcileri için İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan pavilyonda 28 startup yeni ürün ve teknolojilerini ilk kez tüm dünyaya tanıttı. CES 2022’de müşteri ve yatırımcı görüşmeleri yapan Türk startuplar arasında; iş birliği, bayilik anlaşması ve ilk satışını-ihracatını yapan, distribütörlük teklifi alan firmalar oldu.

CES ( Consumer Electronic Show) Hakkında

CES (Consumer Electronic Show)her yıl ocak ayında Las VegasNevada‘da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği etkinliğidir. Amerika kıtasında gerçekleşen en önemli teknoloji fuarlarından birisidir. 1967 yılından beri düzenlenmektedir. En ileri teknoloji ürünleri bu fuarda lanse edilmektedir.

Detaylı bilgi için: https://www.ces.tech/‘i ziyaret edebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş