BURSA YERELİNDE ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAK SOSYAL GİRİŞİMLER ARANIYOR!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Nilüfer Sosyal Girişimcilik Yarışması” Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ve Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. iş birliğiyle gerçekleşiyor. Yarışma kapsamında, bölgede sosyal girişimcilikle ilgili farkındalık artırılması, potansiyel sosyal girişimcilerin tespit edilmesi ve desteklenmesi hedefleniyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlayacak fikir ya da uygulama aşamasında olan bir sosyal girişiminiz varsa yarışmaya başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru formu: https://forms.gle/iCg12zq8uqQzxGUb8

Son başvuru tarihi: 2 Aralık 2022

Yarışmayla ilgili daha detaylı bilgiye Yarışma Rehberinden ulaşabilirsiniz: https://bit.ly/nsgm2022

17 hedef ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları hakkında detaylı bilgiye https://www.kureselamaclar.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yarışma duyuru sürecinde başvurunuzu güçlendirecek eğitim programları gerçekleştirilecektir: Sosyal Sorun Haritalama, Tasarım Odaklı Düşünme, Ekip Oluşturma Eğitimi ve Organizasyonel Yönetim ve Girişimler İçin Fon Kaynakları. Bu eğitimlerin duyurularını Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezinin sosyal medya hesaplarından (@sgmnilufer) takip edebilirsiniz.

Sorularınız için sosyalgirisim@nilufer.bel.tr adresine e-posta atabilir veya 0224 245 50 56 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş