FİRMA HAKKINDA

Amazon Web Services (AWS), dünyanın en kapsamlı ve en yaygın kullanılan bulut platformudur ve dünya çapındaki veri merkezlerinden 200’ün üzerinde tam özellikli hizmet sunar. En hızlı büyüyen startup’lar, en büyük kuruluşlar ve önde gelen devlet kurumlarının dahil olduğu milyonlarca müşteri; maliyetleri azaltmak, daha çevik olmak ve daha hızlı inovasyon için AWS kullanıyor.

Amazon Web Services (AWS), 2006 yılında işletmelere web hizmetleri (bugünlerde yaygın olarak bilinen adıyla bulut bilişim) biçiminde BT altyapı hizmetleri sunmaya başladı. Bulut bilişimin temel avantajlarından biri, altyapı için yapılan peşin sermaye harcamalarının yerine işletmenizle birlikte ölçeklenen, düşük değişken maliyetlerden yararlanma olanağıdır. Bulut ile işletmelerin artık sunucular ve diğer BT altyapı kaynakları için planlama ve satın alma işlemlerini haftalar veya aylar öncesinden gerçekleştirmesi gerekmiyor. Bunun yerine, dakikalar içinde yüzlerce veya binlerce sunucu başlatarak istedikleri sonuçlara daha hızlı ulaşabilirler.

Günümüzde Amazon Web Services, bulutta dünya çapında 190 ülkedeki yüz binlerce işletmeye güç katan yüksek oranda güvenilir, ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bir altyapı platformu sağlamaktadır. ABD, Avrupa, Brezilya, Singapur, Japonya ve Avustralya’daki veri merkezi konumları sayesinde her sektörden müşterilerine farklı avantajlarla faydalandırmaktadır.

ULUKOZA GİRİŞİMCİLERİMİZE SAĞLADIĞI SPONSORLUKLAR

ULUKOZA, AWS ile birlikte girişimcilere 2 ana hizmet sağlamaktadır.

1. AWS Activate Credits: 5.000 USD / 2 yıl kullanım: Bu hizmet, 5.000 USD’lik AWS Activate kredilerinin AWS hizmeti kullanımı için ödemenizin alındığı AWS hesabına otomatik olarak uygulanmasını sağlamaktadır.
2. AWS Business Support: 1.500 USD / 1 yıl kullanım: Bu hizmet, 1.000 USD’lık olarak AWS uzmanlarından, bulut teknolojilerini oluşturup test ederken yararlanabileceğiniz mimari rehberliği ve en iyi uygulamalar dahil olmak üzere AWS Business veya AWS Developer Support alınmasını sağlar.

Bu krediler AWS’e başvurulduktan ve ULUKOZA’nın onaylamasından sonra 1 hafta içerisinde tanımlanır. Böylelikle amazonun hizmetlerinden kredi bütçesi dahilinde yararlanabilirsiniz. Toplam AWS kredisi 100.000 $’a kadar çıkabilir.

Kredileri, ULUKOZA girişimcilik programlarından mezun olmuş şirketler veya şirketleşmiş ekipler kullanabilmektedirler.

Siz de ULUKOZA programlarından mezun olan girişimler AWS kredilerinden yararlanmak için başvuru Activate Portfolio application form üzerinden yapılmaktadır. Başvuru öncesinde aşağıdaki başvuru kılavuzunu lütfen inceleyiniz.

1. AWS portfolio uygunluk kriterlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Kriterler aşağıda sunulmuştur.
Kriterler:
• Finanse edilmeyen veya finanse edilen bir startup olmalıdır.
• Activate Sağlayıcınızın kuruluş kimliğine sahip olmalıdır. (Bu kimliği başvuru öncesinde ULUKOZA’dan talep etmelisiniz.)
• Bir şirket web sitesi olmalıdır.
• LinkedIn profili (başvuran)
• Bir AWS hesabı olmalıdır. AWS hesabınız yok ise ücretsiz olarak bir tane buradan oluşturabilirsiniz.
• Aynı Activate Sağlayıcısından alınan kredilere eş veya bu kredilerden daha yüksek değerde önceden alınan AWS Activate kredisi olmamalıdır.
• Kullanılan AWS Activate kredilerinin 100.000 USD’yi aşmamış olması gereklidir.
• Startup, en fazla 10 yıllık olmalıdır.

2. Destek alınacak AWS hesabı üzerinden sisteme girilmelidir. AWS hesabınız yok ise ücretsiz olarak bir tane buradan oluşturabilirsiniz.

3. “Select Activate Portfolio” Portföy aktivasyonu seçilir ve büyük-küçük duyarlı Organizasyon ID’si (ULUKOZA’dan temin edilecektir.) girilerek giriş onayı alınır.

4. Başvuru formu tam olarak doldurularak sunulur. Tamamlanması birkaç dakika alır. Verilen bilgilerin AWS hesabındaki bilgiler ile eşleşmesi gerekmektedir. (Örn. Şirket adı, e-posta adresi vb.)

5. AWS tarafından gönderilecek onay e-postasını kontrol edin. Bu e-postanın ulaşması 7-10 iş günü sürebilir. (Başvurunuz ULUKOZA onayına düşecek ve ULUKOZA tarafından onaylandıktan sonra sizlere onay e-postası iletilecektir.)

Not: Mevcutta başka bir hizmet sağlayıcısından AWS’e geçmek isteyen girişimcilerimiz için AWS, teknik ve kredi olmak üzere migration desteği sağlamaktadır.

FİRMA WEB ADRESİ

www.aws.amazon.com

Yazıyı Paylaş