1512 TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ KAZANAN GİRİŞİMCİLERİMİZİ TEBRİK EDERİZ

4 ULUKOZA Girişimcisi toplamda 800 bin TL hibe desteği kazandı!

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi  teknoloji odaklı iş fikirlerine sahip girişimcileri Bursa ve ülke ekonomisine kazandırmaya devam ediyor. Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi  aracılığı ile 2019 YILI 1. Çağrı döneminde başvuran 6 girişimciden 4’ünün projesi TÜBİTAK’tan proje başına 200.000 TL’ye kadar ön ödemeli destek almaya hak kazandı. ‘ULUKOZA Destek Programı’nı geliştiren Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi , girişimcilerin hayallerindeki projeyi gerçekleştirmelerine rehberlik etmektedir.

BİGG ULUKOZA Programı boyunca girişimciler ile mentor havuzundaki sanayiciler yakın ilişki içerisinde tutulmakta, bu sayede teknik destek gerektiği noktalarda ve girişimcinin sektörel bir desteğe ihtiyaç duyması durumunda Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ‘nin akademisyen ve sanayi ağı kullanılarak girişimcilerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu kapsamda Yetiştirme Programında iş fikrinin doğrulaması, sahada teknolojinin doğrulama çalışmaları mentorluğu ve ticari boyutunun geliştirilmesi amacıyla yatay iş modeli mentorluğu hizmetleri de verilmektedir. Böylelikle, ULUKOZA programında yer alan girişimciler, UÜ-TTO’nun iş ağı aracılığı ile ihtiyaç duydukları veriye, teknik bilgiye ve kilit isimlere ulaştırılmıştır.

Girişimci adaylarının teknoloji tabanlı iş fikirlerinin korunmasına yönelik verilen eğitimlerin bir kısmında, Fikri ve sınai mülkiyet haklarının önemi (FSMH), patent süreçleri (patent araştırması, patent başvurusu yazma, başvuru aşamaları, Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ‘nin sunduğu patent hizmetleri v.b.), bu süreçlerde sunulan TÜBİTAK ve Türk Patent ve Marka Kurumu destekleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Ön Ödemeli 200 bin TL Desteği almaya hak kazanan 4 girişimci Ocak ayında şirketlerini kurmaları sonucu TÜBİTAK’la sözleşme imzalayarak, 1 Şubat 2020 tarihinde iş planlarını gerçekleştirmek için çalışmalarına başlayacaklardır.

ULUKOZA İş fikirlerinizi bekliyor! Başvuru Süresi Uzatıldı!

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Programı dâhilinde girişimci ekiplerin hibe desteği almaları için Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin eğitim ve mentörlük hizmetleri sunduğu BİGG ULUKOZA hızlandırma programı tekrar başlıyor.

Girişimcilerin 200.000 TL’ye varan hibe desteğini alabilmeleri için TÜBİTAK 1512 2. Aşama başvurularına yönelik hazırlamaları gereken iş planı ve sunumlara yönelik eğitim ve mentörlük hizmeti BİGG ULUKOZA’da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

BİGG ULUKOZA, TÜBİTAK 1512 Programının resmi uygulayıcı kuruluşu ve TÜBİTAK tarafından fonlanan bir programdır.

Bu programa kimler başvurabilir?

  • Lisans son sınıf öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, doktora öğrencisi
  • Örgün öğrenim veren üniversitelerin Lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından en çok 10 sene içerisinde mezun olan kişiler

Daha önce TÜBİTAK 1512 ya da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Programlarından destek alanlar ve başvuru itibari ile bir şirketin ortaklık yapısında bulunan kişiler programa başvuramamaktadır.

Avantajları: Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ‘nin ULUKOZA programı, iş fikri sahibi ekiplere, ofis imkânı, ücretsiz eğitim, mentör ve danışmanlıklar sağlayacaktır.

Nasıl Başvurulur? Tüm Başvuru şartlarına uygun olduğunuzdan eminseniz buraya tıklayarak programa başvurabilirsiniz.

Başvuru Tarihi 20 Ocak 2020

Destek Bütçesi ne kadardır? 200.000 TL %100 HİBE

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email