BU PROGRAMA KIMLER BAŞVURABILIR?

TUBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’na teknoloji ve yenilik odaklı girişim faaliyetinde bulunan aday, teknogirişim sermaye desteği çağrısında belirtilen ve ek olarak aşağıda yazılan niteliklerden en az birini taşıyan kişiler başvurabilir.

– Örgün öğretim veren üniversitelerin lisans programı son sınıf öğrencisi olmak (Başvurudan sonra 1 yıl içerisinde mezun olabilecek durumda olmak)
– Lisansüstü öğrencisi olmak
– Örgün öğretim veren üniversitelerin lisans programlarından, geriye dönük en fazla 10 yıl içinde mezun olmuş olmak

Bir diğer koşulu da lütfen unutmayın. Eğer Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Tekno Girişim ya da TÜBİTAK’ın 1512 Programı’ndan destek aldıysanız, BiGG’e başvuru yapamazsınız.

31 Replies to “BU PROGRAMA KIMLER BAŞVURABILIR?”

 1. Bana ulukoza ya başvurun diye e mail geldi ancak form da üniversite var , ben lise mezunu
  Başvuru yapamam mı.
  Selamlar

  1. Merhaba, maalesef TÜBİTAK’ın kuralları gereği sadece lisans ve yüksek lisans mezunları programa başvurabiliyor.Lisans mezunu bir arkadaşınızla beraber başvurabilirsiniz.

 2. merhaba , başvuru sisteminden anladığım kadarıyla elektronik ,elektrik ,yazılım ,pcb dizaynı ,mikrokontroller programlama ,visual studio vb bilmek android programlamak bir işe yaramıyor onca sağlam fikriniz olsada…
  meslek lisesi elektrik mezunuyum,
  saygılarımla,

  1. Merhaba, maalesef TÜBİTAK’ın kuralları gereği sadece lisans ve yüksek lisans mezunları programa başvurabiliyor.Lisans mezunu bir arkadaşınızla beraber başvurabilirsiniz.

 3. Merhaba,
  Endustriyel tasarım fikirleri teknoloji temelli olmasa dahi proje değerlendirmeye alınır mı?
  Teşekkürler.

 4. Merhaba

  Bu çağrı için şartlarda göremedim ama herhangi bir programdan yararlanmadan şirketini yeni kurmuş kişiler de
  projeleri çerçevesinde bu çağrıdan yararlanabiliyorlar mı

  Teşekkürler..

 5. Merhaba Ben daha önce 1512 teknogrişim semaye desteği kapsamında bir şirketde çalışırken iken destek aldık, ben kendim şimdi başvuru yapamaz mıyım?

 6. Merhaba ,

  Aftan yararlandım, Uludağ Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisiyim ama 45 yaşındayım.
  Programa katılabilir miyim ?

 7. Merhaba, Tübitak BİGG 1.aşamasına başvuru yapmadık. Ulukoza programına başvurabilir miyiz yoksa bu program 2. aşamaya geçmiş projeler için midir?

 8. lisans 3. sınıf ögrencisiyim basvuru yapamıyacak mıyım yani 1 sene beklemem mi lazım ya da fikrime illa bir ortak mı bulmam lazım

  1. Maalesef sadece 1 sene içerisinde mezun olabilecek durumda olan lisans öğrencileri başvurabiliyor.

 9. Merhaba. Açıköğretim mezunu olduğum için başvuramıyorum. Ekipte yer alan bir arkadaşım şartlara uygun; fakat şuan bir işletmede çalışıyor ve sigortası ödeniyor. Bu kişi üzerine başvuru yapabilir miyiz? Yani sigortasının ödeniyor olması bir sorun doğurur mu? Diğer bir sorum: Projemiz onaylandıktan sonraki süreç nasıl işliyor acaba? Yüzyüze görüşme ve toplantı v.s?

  1. Merhaba, arkadaşınız üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İş fikri onayından sonra eğitimler başlayacaktır.

 10. Bir kişi birden fazla -farklı- proje ile başvurabilir mi? Bizim 2 farklı projemiz var; amacımız ikisi içinde hibe almak değil. Ama ikisinide sunmak istiyoruz. Ekipte başvuru şartlarına uyan sadece 1 kişi var.

 11. Merhabalar, önceki yorumlarda gördüm fakat detaylı olarak sormak istiyorum. Şirket kurmuş biri destek almamışsa bu programa başvurusu engelleyen şey nedir?

  1. TÜBİTAK 1512 Programı mevzuatında bu madde yer aldığı için şirket sahipleri programdan yararlanamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir