ULUKOZA 2019 1. Dönem Çağrısı Açıldı!

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Programı dâhilinde girişimci ekiplerin hibe desteği almaları için Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin eğitim ve mentörlük hizmetleri sunduğu BİGG ULUKOZA hızlandırma programı tekrar başlıyor.

Girişimcilerin 200.000 TL’ye varan hibe desteğini alabilmeleri için TÜBİTAK 1512 2. Aşama başvurularına yönelik hazırlamaları gereken iş planı ve sunumlara yönelik eğitim ve mentörlük hizmeti BİGG ULUKOZA’da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

BİGG ULUKOZA, TÜBİTAK 1512 Programının resmi uygulayıcı kuruluşu ve TÜBİTAK tarafından fonlanan bir programdır.

Bu programa kimler başvurabilir?

 • Lisans son sınıf öğrencisi, yüksek lisans öğrencisi, doktora öğrencisi
 • Örgün öğrenim veren üniversitelerin Lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından en çok 10 sene içerisinde mezun olan kişiler

Daha önce TÜBİTAK 1512 ya da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Programlarından destek alanlar ve başvuru itibari ile bir şirketin ortaklık yapısında bulunan kişiler programa başvuramamaktadır.

Avantajları:
UÜ-TTO ’nun ULUKOZA programı, iş fikri sahibi ekiplere, ofis imkânı, ücretsiz eğitim, mentör ve danışmanlıklar sağlayacaktır.

Nasıl Başvurulur?
Tüm Başvuru şartlarına uygun olduğunuzdan eminseniz buraya tıklayarak programa başvurabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri
21 Ocak – 14 Nisan 2019

Destek Bütçesi ne kadardır?
200.000 TL %100 HİBE

9 Replies to “ULUKOZA 2019 1. Dönem Çağrısı Açıldı!”

 1. Girişimciler için böylesine güzel teşvik verilmesi çok güzel bir şey böyle kuruluşları kutluyorum. Böyle teşviklerin daha fazla olmasını ve devam etmesi hem Türkiye’de genç girişimcilere yeni bir ufuk olacağı kanısındayım.

 2. Merhaba ben Kütahya Dumlupınar üniversitesi öğrencisi son sınıf öğrencisiyim bir proje ile başvuru yapmak istiyorum mümkünmü

 3. Peki neden lisans ve orgun öğretim şartları var .
  Onlisans ogrencileri yada acik ogretim /uzaktan eğitim alan ogrenciler is fikri ve proje fikirleri sahibi olamiyor mu?

  1. Maalesef TÜBİTAK’ın program çağrısı bu şekilde açıldığı için ön lisans ve açıköğretim öğrencileri başvuramıyor. Fakat bir iş ortağınız üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 4. Merhaba;
  Şahıs şirketi sahibi olduğum için başvuruda bulunamıyorum.Şirket sahibi olmasaydım 2. aşamada da şirket kurmam istenecekti. İkinci aşamada sağlamam gereken şartı ilk aşamada sağladığım için başvuru yapamamam bana çok anlamsız geldi. Bu konuda izlemem gereken yol ile ilgili bir öneriniz var mıdır?

  1. Merhaba, 1512 yeni girişimciler için sağlanan bir destek programı olduğu için bu şekilde bir kıstas var. Şartları sağlayan bir iş ortağınız üzerinden ortak başvuru yapabilirsiniz.

 5. Bir kişi birden fazla -farklı- proje ile başvurabilir mi? Bizim 2 farklı projemiz var; amacımız ikisi içinde hibe almak değil. Ama ikisinide sunmak istiyoruz. Ekipte başvuru şartlarına uyan sadece 1 arkadaşımız var.

  İkinci sorum: Başvuru yapan kişi, eğitimlere lokal bir yerde katılmak zorunda sanırım. Peki nerede, kaç gün sürüyor acaba eğitim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir