1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Kazanan Girişimcilerimizi Tebrik Ederiz

4 ULUKOZA Girişimcisi toplamda 800 bin TL hibe desteği kazandı!

BİGG ULUKOZA Programı boyunca girişimciler ile mentor havuzundaki sanayiciler yakın ilişki içerisinde tutulmakta, bu sayede teknik destek gerektiği noktalarda ve girişimcinin sektörel bir desteğe ihtiyaç duyması durumunda UÜ-TTO’nun akademisyen ve sanayi ağı kullanılarak girişimcilerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu kapsamda Yetiştirme Programında iş fikrinin doğrulaması, sahada teknolojinin doğrulama çalışmaları mentorluğu ve ticari boyutunun geliştirilmesi amacıyla yatay iş modeli mentorluğu hizmetleri de verilmektedir. Böylelikle, ULUKOZA programında yer alan girişimciler, UÜ-TTO’nun iş ağı aracılığı ile ihtiyaç duydukları veriye, teknik bilgiye ve kilit isimlere ulaştırılmıştır.

Girişimci adaylarının teknoloji tabanlı iş fikirlerinin korunmasına yönelik verilen eğitimlerin bir kısmında, Fikri ve sınai mülkiyet haklarının önemi (FSMH), patent süreçleri (patent araştırması, patent başvurusu yazma, başvuru aşamaları, UÜ-TTO’nun sunduğu patent hizmetleri v.b.), bu süreçlerde sunulan TÜBİTAK ve Türk Patent ve Marka Kurumu destekleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Ön Ödemeli 200 bin TL Desteği almaya hak kazanan 4 girişimci Ocak ayında şirketlerini kurmaları sonucu TÜBİTAK’la sözleşme imzalayarak, 1 Şubat 2020 tarihinde iş planlarını gerçekleştirmek için çalışmalarına başlayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir