8 ULUKOZA Girişimcisi toplamda 1 Milyon 600 bin TL hibe desteği kazandı!

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ-TTO) teknoloji odaklı iş fikirlerine sahip girişimcileri Bursa ve ülke ekonomisine kazandırmaya devam ediyor. UÜ-TTO aracılığı ile 2018 2. Çağrı döneminde başvuran 20 girişimciden 8’inin projesi TÜBİTAK’tan proje başına 200.000 TL’ye kadar ön ödemeli destek almaya hak kazandı. ‘ULUKOZA Destek Programı’nı geliştiren UÜ-TTO, girişimcilerin hayallerindeki projeyi gerçekleştirmelerine rehberlik etmektedir.

BİGG ULUKOZA Programı boyunca girişimciler ile mentor havuzundaki sanayiciler yakın ilişki içerisinde tutulmakta, bu sayede teknik destek gerektiği noktalarda ve girişimcinin sektörel bir desteğe ihtiyaç duyması durumunda UÜ-TTO’nun akademisyen ve sanayi ağı kullanılarak girişimcilerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu kapsamda Yetiştirme Programında iş fikrinin doğrulaması, sahada teknolojinin doğrulama çalışmaları mentorluğu ve ticari boyutunun geliştirilmesi amacıyla yatay iş modeli mentorluğu hizmetleri de verilmektedir. Böylelikle, ULUKOZA programında yer alan girişimciler, UÜ-TTO’nun iş ağı aracılığı ile ihtiyaç duydukları veriye, teknik bilgiye ve kilit isimlere ulaştırılmıştır.

Girişimci adaylarının teknoloji tabanlı iş fikirlerinin korunmasına yönelik verilen eğitimlerin bir kısmında, Fikri ve sınai mülkiyet haklarının önemi (FSMH), patent süreçleri (patent araştırması, patent başvurusu yazma, başvuru aşamaları, UÜ-TTO’nun sunduğu patent hizmetleri v.b.), bu süreçlerde sunulan TÜBİTAK ve Türk Patent ve Marka Kurumu destekleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Ön Ödemeli 200 bin TL Desteği almaya hak kazanan 8 girişimci Mayıs ve Haziran aylarında şirketlerini kurmaları sonucu TÜBİTAK’la sözleşme imzalayarak, 1 Temmuz 2019 tarihinde iş planlarını gerçekleştirmek için çalışmalarına başlayacaklardır.

 

1512 Teknogirişim Sermayesi Desteğini kazanan Girişimcilerimiz ve Projeleri

Volkan Altuntaş “Otomatik Koloni Tespit Ve Sayım Cihazı”
Halil Küçükbayram “Led Aydınlatma Ömrünü (2-Kat) Uzatan Yerli Tasarım Akıllı Kablosuz Programlanabilen Led Sürücü”
Yalçın Kalkan “Erken Uyarı Sistemine Sahip Yangın Algıcı Tasarımı ve İmalatı”
İsmail Karaman “Elektrik Enerjisi Arıza Tespit ve Kontrol Test Cihazı”
Bahadır Gölcük “Kumaş ve İplik Üretiminde Derin Öğrenme Tabanlı Görsel Kalite Kontrolü”
Ufuk Öztürk “Sorti(Tek El ile Lehim Makinesi)”
Kemal Salihçavuşoğlu  “Bulut Bilişim Altyapısı Üzerinde Sunucusuz Yük Testi Aracılığıyla Yazılım Kapasite Belirlenmesi ve Graf Analizi ile Ölçeklendirme Planı Oluşturulması”
Hasan Emre Aydın “Kranioplasti Cerrahisinde Biyouyumlu Hidroksiapatit-Pla Filamenti ile Kranioplasti Kiti Üretimi”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir