TÜBİTAK 1512 PROGRAMI 2018 ÇAĞRI METNİ VE UYGULAMA ESASLARI

30 Uygulayıcı Kuruluş 1. Aşama faaliyetlerini yürütecek.

Uygulayıcı Kuruluşlar girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesine yönelik eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile iş fikirlerinin doğrulanması ve girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planı önerilerinin onaylanması gibi faaliyetleri gerçekleştirecekler. Girişimci adayları, Uygulayıcı Kuruluşlardan onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvurarak 200 bin TL tutarındaki  %100 hibe destekten yararlanmak için yarışacak.

BiGG Uygulayıcı Kuruluşları kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile altı tematik alanda iş fikri başvurularını kabul edecekler.

Tematik Alanlar;

 • Akıllı Ulaşım
 • Enerji ve Temiz Teknolojiler
 • Akıllı Üretim Sistemleri (Sanayide Dijital Dönüşüm)
 • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
 • Sağlık ve İyi Yaşam
 • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

 

3 Eylül-16 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacak olan ön başvurular, aşağıda listesi verilen BİGG Uygulayıcı Kuruluşlara yapılacaktır.

Çağrı Dökümanına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

1512-BiGG 2018 Yılı 2. Çağrı Dokümanı

1512 Uygulama esasları

Başvuru Dökümanı Mali Rapor Hazırlama Kılavuzu

4 Replies to “TÜBİTAK 1512 PROGRAMI 2018 ÇAĞRI METNİ VE UYGULAMA ESASLARI”

 1. Merhabalar,
  Başvuru için belirtilen tematik alanlardan sadece biri üzerinden mi iş planı hazırlıyoruz? Bir kaç alanı harmanlayarak hazırladığımız iş fikirleri ile de başvuru yapabilir miyiz ?

 2. Merhabalar tekrar,
  Ulukoza Programı ile Tübitak 1512 Girişimcilik Programı aynı mıdır? Başvuru tarihleri neden farklılık gösteriyor? Kısaca bir açıklama yapabilir misiniz?

  1. ULUKOZA 1512 Programının ön Uygulayıcı kuruluşudur. Ön uygulayıcı kuruluşlardan onay almadan programa başvuru yapamazsınız. Bizim tarihlerimiz ön uygulama orıgramı içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir